Susipažinkime. Esu Rūta Kazakevičienė, menininkė, floristė, edukatorė, gamtos mylėtoja, gamtinio dekoro studijos "Natūralistė" įkūrėja. 

Gyvenu ir kuriu savo gimtajame mieste – Druskininkuose. Gimiau ir augau netoli esančiame Grūto kaime, visiškoje gamtos apsuptyje. Čia rinkau uogas ir grybus, kolekcionavau kerpes, karsčiausi po medžius, bėgiojau basom kojom po pievas, mirkau ežeruose - buvau visiškas kaimo vaikas. Ir dar „prie meno“!

RŪTA KAZAKEVIČIENĖ

Nors daug metų lankiau dailės mokyklą ir daug savarankiškai kūriau, iškart savo ateities nesusiejau su menu, daug laiko buvo paskirta akademinėms žinioms. Po teisės studijų su vyru likome gyventi sostinėje, susilaukėme vaikų ir tik gerokai pasikankinusi nemėgstamame darbe supratau, kad mano širdis kitur, ten, kur daug laisvės ir gyvybės, kur gaivus pušynų oras ir žalios samanos... Sugrįžome į gimtuosius Druskininkus.  Po daugybės išbandytų veiklų ir amatų (piešiau portretus iš nuotraukų, gaminau atvirukus ir pakvietimus, užsiėmiau dekupažu, vedžiau vaikų rankdarbių būrelį, su kolege organizavome vaikų stovyklas), supratau, kad mano aistra – augalų pasaulis ir kūryba, susieta būtent su augalais. Kodėl nepasirinkau būti tradicine floriste, kuriančia iš skintų gėlių? Nes man norisi, kad grožis išliktų ilgiau, norisi gyventi tvariau ir atsakingiau. Taigi aš kuriu iš džiovintų ir stabilizuotų augalų, kurie mus džiugina žymiai ilgiau nei skinti augalai.

Floristika užsiimu nuo 2017 metų, tačiau stačia galva nėriau į šią meno sritį 2019 metais, kai įkūriau savo studiją „Natūralistė“. Pagrindinės mano veiklos sritys – gamtiniai paveikslai ir kompozicijos, taip pat floristikos edukacijos, parodos. Nuo 2020 metų kuriu stabilizuotų samanų paveikslus. Džiaugiuosi, kad mano kūryba vertinama ir paklausi – esu sukūrusi daugiau nei 100 įvairaus dydžio paveikslų, nuo 10x15 centimetrų iki 3x5 metrų!

Esu visiška NATŪRALISTĖ! Plastiko ir dirbtinumo mūsų gyvenime ir taip per daug, todėl aš esu už natūralumą, ne tik kūryboje, bet ir namuose, buityje, kosmetikoje, maiste ir, svarbiausia, žmonių tarpusavio santykiuose.  Kuriu tik iš natūralių medžiagų ir mano tikslas yra parodyti mums visiems – pažiūrėkite, kokia nuostabi gamta, kaip ji dosniai su mumis dalijasi savo dovanomis, kokia formų ir faktūrų įvairovė! Grožis gimsta ne fabrikuose, grožis slypi gamtoje.

Mielai papasakosiu jums daugiau, taigi užsukite į mano jaukią studiją Druskininkuose, mano nuostabų augalų pasaulį.

Juk taip gera kurti ir dalintis!

Parodos

Surengtos keturios parodos skirtingose Lietuvos vietose, o penktoji ir pati didžiausia įvyks 2025-ųjų liepą.

Medijoje

Mano veikla ir gyvenimo filosofija įdomi ir kitiems. Skaitykite plačiau spaudoje ir žiūrėkite video reportažus.