Dažniausiai užduodami klausimai

1Ar samanos yra gyvos?
Visos mano kūriniuose naudojamos samanos ir kiti augalai yra tikri, užaugę gamtoje, specialių technologijų dėka užkonservuoti (stabilizuoti). Dirbtinių augalų savo darbuose nenaudoju visiškai. Nors samanos yra tikros, jos jau nebėra gyvos, todėl neauga.
2Kaip samanos išsilaiko tokios žalios ir minkštos?
Surinktos gamtoje samanos ir kiti augalai apdorojami specialia technologija. Augalo sultys pakeičiamos skysčiu, kurio pagrindą sudaro augalinis glicerinas, taip pat dažai ir kitos medžiagos. Taip apdoroti augalai gali išsilaikyti net iki 10 metų!
3Koks paveikslų galiojimo laikas?
Laikomos tinkamomis sąlygomis samanos gali išsilaikyti nuo 5 iki 10 metų.
4Kaip prižiūrėti stabilizuotų samanų gaminius?
Kadangi samanos neauga, nėra pasodintos, todėl ir priežiūros jokios nereikia: nei laistyti, nei kirpti, nei saulės šviesos suteikti. Tik labai svarbu, kad kūriniai nebūtų nuolatos ant tiesioginių saulės spindulių, šalia šildymo prietaisų ar ypač sausose patalpose. Stabilizuotų samanų ir kitų augalų negalima laistyti ir rekomenduojama nelaikyti patalpose, kur oro drėgnumas viršija 80 proc. Idealiausios sąlygos samanoms – 45-65 proc. drėgnumas. Idealu, jeigu patalpoje nėra didelių temperatūros ir drėgmės svyravimų.
5Kodėl verta rinktis kūrinius iš stabilizuotų augalų?
1. Tai nuostabus, akį traukiantis interjero akcentas, gamtos fragmentas jūsų namuose, įnešantis gyvybingumo, žalumos į interjerą. Tyrimais įrodyta, kad gamtiniai akcentai aplinkoje teigiamai veikia žmogaus psichiką, kelia nuotaiką, didina darbingumą, harmonizuoja. 2. Samanų paveikslų ir kitų kompozicijų visiškai nereikia prižiūrėti. Priešingai nei vazoninių augalų, jų nereikia nei laistyti, nei laikyti šviesoje, nei genėti, nei persodinti, tręšti ir pan. 3. Tokiuose kūriniuose nesiveisia ir negyvena jokie vabzdžiai. 4. Jie yra antialergiški, neišskiria žiedadulkių ir nekuria pelėsio. 5. Stabilizuotos samanos ir kiti augalai yra visiškai saugūs žmonėms ir gyvūnams, todėl kad yra apdoroti tik nekenksmingomis augalinėmis priemonėmis. Net ir mažam vaikui ar gyvūnui suvalgius jų, nieko nenutiktų. 6. Tokie kūriniai absorbuoja garsą, mažina patalpose sklindantį aidą. Tai ypač aktualu patalpose, kur nėra minkštų baldų, kilimų ir tekstilės. 7. Stabilizuotos samanos yra antistatiškos, todėl netraukia dulkių. Esant būtinybei, galima nupūsti plaukų džiovintuvu šalto oro srove. 8. Stabilizuotų augalų dekoras be galo universalus ir gali būti panaudotas bet kokio stiliaus ir paskirties erdvėse. Jais gali būti dengiamos ištisos sienos, užpildomos nišos, paslepiami sienų trūkumai, klijuojamos lubos, šviestuvai, veidrodžiai ir t.t.
6Ar kūrinius iš stabilizuotų augalų galima laikyti lauke?
Ne, stabilizuotų augalų kūriniai gali būti tik vidaus patalpose, kuriose ne žemesnė nei 10°C temperatūra. Žinoma, jūs galite kūrinius laikyti lauke, bet jie išsilaikys tik labai ribotą laiką.
7Ar gaminate tik pagal išankstinį užsakymą? O gal turite ir jau pagamintų kūrinių?
Taip, gaminu pagal išankstinius užsakymus, bet dažniausiai turiu ir jau paruoštų pardavimui kūrinių. Siūlau sekti mane socialiniuose tinkluose, kur visada dalinuosi aktualia informacija apie naujausius gaminius, kurie yra laisvi.
8Ar galima pačiam prisirinkti samanų ir pasigaminti paveikslą?
Žinoma, kad taip, tačiau reikia žinoti kelis dalykus. Jeigu rinksite žalias miško samanas po metų ar net greičiau jos išbluks, pagels ar paruduos. Baltos miško samanos dar greičiau išdžiūsta, tada tampa labai trapios ir greit subyra. Todėl be abejonės, geriau rinktis stabilizuotas samanas. Jeigu norite išmokti kurti samanų paveikslus, kviečiu dalyvauti mano vedamose edukacijose arba visos dienos mokymuose profesionalams ir mėgėjams.
9Per kiek laiko pagaminate užsakytus paveikslus?
Viskas priklauso nuo mano užimtumo konkrečiu momentu, bet paprastai užsakymą įvykdau maždaug per 1.5-2 mėnesius. Jeigu užsakymas smulkesnis, kartais įterpiu jį tarp kitų ir pagaminu greičiau. Visada rekomenduoju su manimi susisiekti.
10Kaip pristatote savo kūrinius klientui?
Nedidelio formato kūrinius siunčiu per autobusų siuntas, dažnai klientai atvyksta atsiimti ir patys. Dėl didesnio formato kūrinių, kurių neįmanoma išsiųsti autobusais ar per kurjerių kompanijas, tariamės su klientu kiekvienu konkrečiu atveju: ar pirkėjas ieškos transporto ar aš jį surasiu vietoje. Paprastai visuomet surandu pažįstamų, vykstančių didesniu transportu į konkretų miestą.
11Ar gabenimo metu stabilizuotų augalų ir samanų kūriniai nenukenčia?
Stabilizuotos samanos ir kiti augalai nėra tokie gležni ir nepatvarūs, kaip gali pasirodyti, todėl puikiai nukeliauja tiek į įvairius Lietuvos miestus, tiek į užsienį.
12Ar siunčiate savo kūrinius į užsienį?
Taip, nemažai mano kūrinių iškeliavo į užsienį: Airiją, UK, Belgiją, Vokietiją, JAV, Izraelį ir kt. Siuntimo išlaidas apmoka pirkėjas.
13Ar galima užsakyti bet kokių išmatavimų kūrinius?
Tikrai taip, apribojimų matmenims nėra, svarbu tik aptarti transportavimo ir montavimo niuansus. Didžiausias mano kūrinys – apie 15 kv.m paveikslas, kuris buvo pagamintas iš 8 dalių.
14Kokius paveikslų rėmelius galima rinktis?
Kadangi bendradarbiauju su rėmintoju, tai galiu pasiūlyti labai įvairių rėmelių: tiek spalva, tiek forma, tiek medžiaga. Taip pat galiu pagaminti paveikslą ir visai be rėmų.
15Kiek kainuoja?
Vieno kvadratinio metro samanų paveikslo kaina įskaitant standartinį juodą siaurą rėmelį yra nuo 400 iki 600 eur. Kompozicijų ir medelių kainos nuo 30 eur (priklauso nuo dydžio ir indo tipo).